blog

Čo je bankovanie?

Určite ste už mnohí počuli o tomto záhadnom bankovaní, poprípade ste možno aj videli, ako to vyzerá.  V tradičnej čínskej medicíne sme trénovaní na rôzne typy terapií, ako je táto, nielen akupunktúra, a bankovanie má veľmi priaznivé účinky a pomáha pri mnohých ťažkostiach. Prečo je to tak? A čo vlastne to bankovanie je?

 

5 vecí ktoré potrebujete vedieť o čínskej medicíne

Akupunktúra si v západnom svete v priebehu rokov získala veľkú popularitu a chválu, čínska bylinná medicína je však stále nepochopená a mnohí sa vyhýbajú skúšaniu čínskej medicíny, napriek silným liečivým vlastnostiam a tisíce rokov histórie. Aby sme vám lepšie vysvetlili čínsku medicínu, zostavili sme päť najdôležitejších vecí, ktoré o čínskej medicíne potrebujete vedieť.

 

1. Čínska medicína lieči príčinu problému, nielen príznaky

 

Čo je čínska masáž a ako vie pomôcť?

Čínska masáž (známa tiež ako Tui-na je starobylá forma lekárskej terapie. Zahŕňa jednu z troch hlavných terapií tradičnej čínskej medicíny (TCM) a zdieľa rovnaký teoretický rámec a zásady ako akupunktúra a bylinná medicína - koncept Qi.

 

Keď je človek zdravý, prechádza cez meridiány tela hojná zásoba Qi (životná sila alebo energia) - sieť neviditeľných kanálov v tele. Ak sa tok Qi zablokuje alebo vyčerpá, potom si telo nedokáže udržať harmóniu, rovnováhu a poriadok a nasledujú zdravotné komplikácie.

 

Bankovanie

Bankovanie

Bankovanie je jednou z najstarších techník tradičnej čínskej medicíny. Spomína sa ako prostriedok na liečenie mnohých chorôb, kde sa spájali poznatky o ľudskom tele a vnútorných orgánoch, poznatky z akupunktúry a vedomosti o meridiánoch /dráhy, ktorými sa do orgánov rozvádza životná energia – čchi.

Vtedy ľudia prikladali na svojetelo napr. duté rohy dobytka, bambusové alebo keramické nádobky, malé tekvičky – cucurbituly, aby z neho vysali jedovaté látky.

Moxovanie

Moxovanie

Moxovanie je tisíce rokov stará liečebná metóda. Svoje korene má ukotvené v akupunktúre, z ktorej vychádza základná teória i používanie aktívnych bodov na ľudskom tele. Ide vlastne o nahrievanie týchto aktívnych bodov tlejúcim vláknom Paliny , ktorá vyžaruje infračervené lúče s vlnovou dĺžkou od 1 do 5 mikrometrov.

Akupunktúra

Akupunktúra

Čo je akupunktúra?


Akupunktúra je medicínska disciplína, ktorá pre diagnostiku, prevenciu a liečbu využíva špecifický systém bodov a dráh. Spočíva v zavedení veľmi tenkých ihiel cez pokožku osoby v konkrétnych miestach tela do rôznych hĺbok. Výskum naznačuje, že môže pomôcť zmierniť bolesť a používa sa na celý rad ďalších ťažkostí a ochorení.

Jej podstatou je ovplyvňovanie organizmu špecifickou stimuláciou presne určených miest na povrchu tela, tzv. aktívnych bodov zavádzaním špeciálnych ihiel- vlastná akupunktúra, alebo pôsobením iných fyzikálnych podnetov ako napríklad: tepla pri moxibuscií, tlaku pri akupresúre, elektrického prúdu pri elektroakupunktúre, laserového lúča pri laseropunktúre a pod.

Pozrite si naše video

Tradičnú Čínsku medicínu máte teraz na dosah ruky, neváhajte a navštívte nás!

pán Hou Majiteľ