blog

Cenník služieb

Cenník služieb v našom centre tradičnej čínskej medicíny. V ponuke našich služieb nájdete manuálne masážne techniky, konkrétne čínsku liečebnú masáž Tui Na, ktorá má veľmi hĺbkový efekt a veľmi účinne pomáha odstraňovať bolesť a riešiť aj jej príčinu. Ďalej ponúkame liečebné metódy ako akupunktúra, bankovanie a iné.

 

Masáž Tui - Na           35 €    25 min
(bolesti krčnej alebo krížovej chrbtice, zápal ramena, kĺbov, zápästia, členkov)

Masáž celého tela     70 €          55 min

Pulzná diagnostika v čínskej medicíne

Pulzná diagnostika a jazyková diagnostika sú základnými prvkami čínskeho terapeutického vyšetrenia pacienta pre akupunktúru a bylinné medicíny. Bez týchto dvoch prvkov diagnózy nie je možné určiť, s ktorým chorobným syndrómom máme dočinenia, a preto nie sme schopní prijať vhodné liečebné opatrenia. Pulzné testovanie je ťažké umenie, ktoré si vyžaduje

5 holistických praktík tradičnej čínskej medicíny

Keď sa povie čínska medicína, tak si zvyčajne predstavíme akupunktúru, ale tá je len jednou z mnohých holistických praktík tradičnej čínskej medicíny. Dnes mi povieme niečo o ďalších známych aj menej známych metódach prírodného liečenia, ktoré možno dosiahnuť pomocou tradičnej čínskej medicíny.

 

Tu je 5 holistických praktík tradičnej čínskej medicíny :

1. Akupunktúra

Čo je bankovanie?

Určite ste už mnohí počuli o tomto záhadnom bankovaní, poprípade ste možno aj videli, ako to vyzerá.  V tradičnej čínskej medicíne sme trénovaní na rôzne typy terapií, ako je táto, nielen akupunktúra, a bankovanie má veľmi priaznivé účinky a pomáha pri mnohých ťažkostiach. Prečo je to tak? A čo vlastne to bankovanie je?

 

5 vecí ktoré potrebujete vedieť o čínskej medicíne

Akupunktúra si v západnom svete v priebehu rokov získala veľkú popularitu a chválu, čínska bylinná medicína je však stále nepochopená a mnohí sa vyhýbajú skúšaniu čínskej medicíny, napriek silným liečivým vlastnostiam a tisíce rokov histórie. Aby sme vám lepšie vysvetlili čínsku medicínu, zostavili sme päť najdôležitejších vecí, ktoré o čínskej medicíne potrebujete vedieť.

 

1. Čínska medicína lieči príčinu problému, nielen príznaky

 

Čo je čínska masáž a ako vie pomôcť?

Čínska masáž (známa tiež ako Tui-na je starobylá forma lekárskej terapie. Zahŕňa jednu z troch hlavných terapií tradičnej čínskej medicíny (TCM) a zdieľa rovnaký teoretický rámec a zásady ako akupunktúra a bylinná medicína - koncept Qi.

 

Keď je človek zdravý, prechádza cez meridiány tela hojná zásoba Qi (životná sila alebo energia) - sieť neviditeľných kanálov v tele. Ak sa tok Qi zablokuje alebo vyčerpá, potom si telo nedokáže udržať harmóniu, rovnováhu a poriadok a nasledujú zdravotné komplikácie.

 

Bankovanie

Bankovanie

Bankovanie je jednou z najstarších techník tradičnej čínskej medicíny. Spomína sa ako prostriedok na liečenie mnohých chorôb, kde sa spájali poznatky o ľudskom tele a vnútorných orgánoch, poznatky z akupunktúry a vedomosti o meridiánoch /dráhy, ktorými sa do orgánov rozvádza životná energia – čchi.

Vtedy ľudia prikladali na svojetelo napr. duté rohy dobytka, bambusové alebo keramické nádobky, malé tekvičky – cucurbituly, aby z neho vysali jedovaté látky.

Moxovanie

Moxovanie

Moxovanie je tisíce rokov stará liečebná metóda. Svoje korene má ukotvené v akupunktúre, z ktorej vychádza základná teória i používanie aktívnych bodov na ľudskom tele. Ide vlastne o nahrievanie týchto aktívnych bodov tlejúcim vláknom Paliny , ktorá vyžaruje infračervené lúče s vlnovou dĺžkou od 1 do 5 mikrometrov.

Stránky

Pozrite si naše video

Tradičnú Čínsku medicínu máte teraz na dosah ruky, neváhajte a navštívte nás!

pán Hou Majiteľ